تبلیغات
انجمن اعضای هیأت علمی مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور - نکته

انجمن اعضای هیأت علمی مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور

نکته

شنبه 10 دی 1384

(روی کره زمین غذا کم نیست .غله تولیدی جهان به تنهایی از حد کفایت برای رساندن نیاز های غذایی حداقل به تمام کودکان، زنان و مردان جهان بیشتر است .اما در حالی که برخی کشور ها بیش از نیاز مصرفی مردمشان تولید می کنند بسیاری دیگر نه امکان تولید و نه توان خرید آن را دارند .  كوفی انان اجلاس جهانی غذا رم 1996 )

 

نکته ای که اقای کوفی انان به ان اشاره کرده اند گویا این وا قعیت است که : امنیت غذایی در جهان با میزان تولید مواد غذایی در جهان همبستگی مستقیم ندارد .

امنیت غذایی هنگامی تحقق می یابد که همه ی مردم در همه ی زمان ها دسترسی فیزیکی و اقتصادی به غذای کافی سالم و مغذی جهت تهیه ی نیاز های خوراکی و ترجیح غذایی خود برای یک زندگی فعال و با نشاط داشته باشند .

طبق گزارش های FAO در حالی که تولید مواد غذایی در جهان ظرف 40 سال گذشته 25% رشد داشته است و هر چند که در این مدت مصرف سرانه ی جهانی هم ظاهرا به همین نسبت بالا رفته اما جمعیت گرسنگان جهان افزایش یافته و جالب است بدانیم که در همین موقعیت یک میلیون و دویست هزار نفر از مردم جهان به علت پر خوری مفرط درعذابند!

نقل قول از مهاتما گاندی پیشوای فقید هندی است که می گوید : برای همه ی نیاز مندان به اندازه ی کافی هست اما برای همه ی آز مندان کفایت نمی کند

 [ شنبه 10 دی 1384 - 03:12 ق.ظ ]
[ویرایش شده در : - - -]

[ پیام ()|| انجمن ] [عمومی , ] [+]