تبلیغات
انجمن اعضای هیأت علمی مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور - درخواست ارسال مقاله؛ نقطه نظر و دیدگاه

انجمن اعضای هیأت علمی مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور

درخواست ارسال مقاله؛ نقطه نظر و دیدگاه

دوشنبه 6 تیر 1384

 

به نام خدا

 

فراخوان انتشار دیدگاه­های انتقادی و تحلیلی در حوزة منابع طبیعی و محیط زیست ایران و جهان

 

گام­نهادن و عینیت بخشیدن به برنامة كلان، راهبردی، پیشرو و درازمدّت جمهوری اسلامی ایران، تحت عنوان: «توسعة علمی؛ شرط بقاء» و كمك به روند شتابناكِ افزایش سرانة نوشتارهای علمی، در مقایسه با میانگین­های جهانی، مهمترین انگیزه و بنیانی­ترین گرایة این اقدام است. معرفی یافته­ها، رویكردها و طرح دیدگاه­های نخبگانِ علوم مرتبط با منابع طبیعی و محیط­زیست، به همراهِ تقویت ارتباط بین بخش­های سه­گانة  آموزش، پژوهش و  اجرا،  از  دیگر ملاحظاتی است كه در اعلام این فراخوان مؤثر بوده است.

چنین است كه آمادگی خویش را برای پذیرش و انتشار دیدگاه­ها، تحلیل­ها و مقالات شما عزیزان علاقه­مند به حفاظت و حراست از اندوخته­های طبیعی زادبوم را به زبان­های فارسی یا انگلیسی اعلام می­داریم.

آشكار است كه انتشارِ مقالات مرتبط با ابعاد چندگانة پایداری در حوزه­های بوم­شناختی، فرهنگی اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و سكونتگاهیِ مربوط با زیست­اقلیم­ها و زیست­بوم­های مرتع، بیابان، جنگل، محیط­های آبی و مناطق تحت اثر بیابان­زایی در گسترة ایران­زمین، واجدِ اولویت بررسی و انتشار هستند.

از این رو، تمامی آحاد جامعة علمی پژوهشی، اعم از شخصیت­های حقیقی یا حقوقی ملّی، منطقه­ای و جهانی را فرا می­خوانیم تا با ارسال نظرات ارزشمند خویش، این انجمن را در تحقق آموزه پیش­گفته یاری رسانده و ضمن برخورداری از مواهب معنوی آن، سهمی بایسته در ترویج و گسترش علم و تحكیم پایه­های پژوهش­مداری در كشور، منطقه و جهان ایفا كنند.  

                                         Email: anjoman@rifr-ac.ir[ دوشنبه 6 تیر 1384 - 11:06 ق.ظ ]
[ویرایش شده در : دوشنبه 6 تیر 1384 - 02:06 ق.ظ]

[ پیام ()|| انجمن ] [اطلاعیه ها , ] [+]